Skip to main content
Video

Reportaaž Washingtonist: Elumarsi sõnumiks on, et abort peab saama mõeldamatuks

Autor 25. jaanuar 2020märts 16th, 2023Kommentaarid puuduvad

Maailma suurima pro-life kogunemise ehk elumarsi (March for Life) sõnumiks on see, et abort peab saama mõeldamatuks ja minema sarnaselt teiste suurte inimõiguste rikkumistega ajaloo prügikasti, toonitas Maria Joanna Madise Washingtonist Objektiivile tehtud reportaažis.

Ameerika Ühendriikides kõigi osariikide abordipiirangud põhiseaduse vastaseks kuulutanud, 24. jaanuaril 1973. aastal asjas Roe vs Wade langatud Ülemkohtu otsuse aastapäeval toimus Washingtonis järjekordne elumarss, millega seistakse juba aastakümneid elu pühaduse kaitsel ja rõhutatakse vajadust kaitsta sündimata laste elu võrdselt kõigi teiste inimestega.

Objektiivile tehtud eksklusiivses reportaažis andis Londonis baseeruvas Sündimata Laste Kaitsmise Ühingus (Society for the Protection of Unborn Children) töötav Maria Joanna Madise ülevaate elumarsil valitsenud meeleoludest ja sellest, millistest hoiakutest see suur üritus on kantud.

Madise sõnul loodavad sündimata laste eluõiguse eest seisjad, et abort muutub juba praeguse noorema generatsiooni elu ajal mõeldamatuks ning et see läheb ajaloo prügikasti, nagu on läinud mitmed teised suured inimõiguste rikkumised.

Esmakordselt osales elumarsil ka USA president. Ühtlasi pidas Donald Trump marsil kõne, mida saab vaadata ja kuulata alltoodud videost. Kõne terviktekst on eestikeelsena kättesaadav siit.

Toimetas Varro Vooglaid
Reportaaž ilmus algselt portaalis Objektiiv.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.