Skip to main content

Abielu ja laste kaitse

Konverents lastekaitsepäeval

1. juunil 2023, kell 14.00-19.00
Tallinna Õpetajate Majas (Raekoja plats 14)

Lastekaitsepäeval toimuval konverentsil keskendume kahele fundamentaalsele õigusele, mis on laste kaitsmise seisukohast esmase tähtsusega: igal lapsel on õigus elule ning igal lapsel on õigus emale ja isale.

Eesti Vabariigi põhiseadus sätestab §16: „Igaühel on õigus elule. Seda õigust kaitseb seadus. Meelevaldselt ei tohi kelleltki elu võtta.“ Ometi võetakse elu enam kui kolmelt tuhandelt sündimata lapselt aastas ja seda riigi rahalisel toel. Lisaks väga tõsisele moraalsele ja sotsiaalsele probleemile, mida sündimata laste massiline hävitamine endast kujutab, puudutab see üha valusamalt ka küsimust meie kiiresti kahaneva väikerahva püsimajäämisest: alates 1956. aastast, kui abort Eesti territooriumil seadustati, on siin elu kaotanud enam kui 1,5 miljonit last enne oma sündi.

Igal lapsel on ka õigus emale ja isale. Abielu kunstlik ümber defineerimine viisil, mis annab samast soost paaridele võimaluse sõlmida seaduslik “abielu” ning kasvatada lapsi, on laste õiguste ränk rikkumine. Sooneutraalne “abielu” lõhub sideme abielu ja laste saamise vahel, võttes tahtlikult lapselt õiguse kasvada koos oma ema ja isaga. Riik, mis sel viisil lastevastast süstemaatilist vägivalda kehtestab, lammutab ühiskonna moraalse vundamendi. 

Konverents toimub Tallinna Õpetajate Majas. Esinevad Prof. Tapio Puolimatka (Jyväskülä Ülikooli emeriitprofessor), Risto Agur (vandeadvokaat), Markus Järvi (Objektiivi peatoimetaja), Maria Madise (Elukultuuri Instituudi juhataja) ja Varro Vooglaid (SAPTK juhataja ja riigikogu liige). Konverentsil leiab aset ka paneeldiskussioon, milles arutletakse praktiliste võimaluste üle, kuidas abielu ja inimelu austavat kultuuri Eesti ühiskonnas üles ehitada ning kuidas saaksime sündimata lapsi paremini kaitsta ning nende perekondi toetada. Lisaks tutvustab Elukultuuri Instituut oma uusi projekte. Täpsem programm on allpool.

Osalema on oodatud kõik, kes soovivad elupooldavast liikumisest rohkem teada saada ning elukultuuri levikule kaasa aidata.

Konverentsile on vajalik eelnev registreerimine!
Selleks palume täita lihtne registreerimisvorm.


Konverentsi programm

14.00-16.30

Tervitus

Abielu ja laste kaitse
elukultuuri alustest ja missioonist
Maria Madise, Elukultuuri Instituudi juhataja

Laps on revolutsiooni esimene ohver
Markus Järvi, Objektiivi peatoimetaja

Sündimata laste õiguskaitsest
Risto Agur, vandeadvokaat

Lapse baasõigused: õigus elule ja õigus emale ja isale
Varro Vooglaid, SAPTK juhataja, riigikogu liige

Õigus elule
SAPTK lühifilmi esilinastus

17.00-19.00

Kuidas samasooliste “abielu” rikub laste õigusi
Tapio Puolimatka, Jyväskylä Ülikooli emeriitprofessor

Elukultuuri Instituudi veebilehe Abort.ee esitlus

Missugune on elukultuuri kandev ühiskond?
Paneeldiskussioon, modereerib Varro Vooglaid

Kokkuvõte ja lõpetus

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.