Skip to main content

Meist

Elukultuuri Instituut (EKI) alustas tegevust 2007. aasta kevadel eesmärgiga hoida ja tugevdada kultuurikeskkonda, mis põhineb inimese füüsilise, psüühilise, sotsiaalse ja vaimse elu austamisel kooskõlas kristliku traditsiooni ja moraaliõpetusega.

Pärast mõneaastast pausi taaskäivitas Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks 2022. aastal Elukultuuri Instituudi tegevuse, et keskenduda sihipäraselt inimelu väärtuse teadvustamisele eostumisest kuni surmani.

Õigus elule on esimene inimõigus. Ilma selleta poleks tähendust ühelgi teisel hüvel või õigusel, mida ühiskond püüab inimestele tagada. Samuti ei ole võimalik luua eeldusi riigi ja kultuuri tõeliseks arenguks olukorras, kus ühiskonna kõige nõrgemate ja haavatavamate liikmete elu ohustavad abort, eutanaasia või muud inimelu tahtlikult hävitavad nähtused.

Meie tänases ühiskonnas on inimelu vastased rünnakud paraku igapäevane nähtus ning seda peaaegu elu kõikides etappides. Seetõttu on Elukultuuri Instituudi missiooniks kaitsta eriliselt ka abielu ja perekonda – struktuure mis iseenesest on inimelu kõige tõhusamad kaitsjad. Seisame ka sooideoloogia ja laste loomulikku süütust hävitava seksuaalkasvatuse vastu koolides, sest nende kaudu seksualiseeritakse lapsi ning võõrandatakse nad oma vanematest, kes on oma laste esmased kasvatajad ja kaitsjad.

Kokkuvõtlikult seisab Elukultuuri Instituut tervikliku nägemuse eest inimelu väärtusest selle kõikides etappides. Teemasid, millega tegeleme, vaata lähemalt siit.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.