Skip to main content
Video

ÜLESKUTSE ⟩ Jaga oma lugu ja aita valida elu!

Autor 19. veebruar 2024Kommentaarid puuduvad

Peagi loodame alustada uue saatesarjaga, milles keskendume tõsielulistele lugudele elu pühadusest ja abordist. 

Teadagi, on tegemist väga tundliku teemaga, sest Eesti ühiskonnas on paljudel inimestel isiklikud ja valusad kokkupuuted abordiga ning seetõttu on mõistetav, et sellest ei taheta rääkida. 

Ent ometi peab sellest rääkima — esiteks sellepärast, et tegu on meie ajastu kõige tõsisema moraalse probleemiga, sõna otseses mõttes elu ja surma küsimusega. Ja teiseks sellepärast, et vaikusemüür mis aborditeemat ümbritseb, jätab üksi need tuhanded emad, kes praegu tuge vajavad selleks, et raskused ületada ja oma laps armastusega vastu võtta. 

Ka täna hukkub Eestis tahtliku abordi teel iga viies laps enne oma sündi. Alates Eesti Vabariigi taasiseseisvumisest 1991. aastal on Eestis tehtud üle 300 000 tahtliku abordi ja igal aastal hukkub valikabordi teel rohkem kui 3200 last.

Sageli aitavad just inimesed — nii naised kui mehed — kes on ise abordi valusa kogemuse osaliseks saanud, teistel sellest valust hoiduda. Abordiga kaasnev lein on ühiskonnas justkui lubamatu. Ent tuhanded naised ja mehed teavad, et sõnadesse valatud valu aitab leida lepitust ja rahu, mida meist igaüks vajab.

Seega, kutsume kõiki üles jagama lugusid, mis julgustaks neid, kes ühel või teisel põhjusel valiku ees seisavad, valima elu. 

Nii aitate ka elu pühaduse sõnumil Eestis levida, mis meie väikeriigi püsimajäämise seisukohast on hädavajalik. 

Kui olete valmis oma lugu jagama, kas kirja teel või videointervjuus, siis võtke meiega ühendust, kirjutades aadressil info@abort.ee.

Maria Madise

Maria Madise on SAPTK Elukultuuri Instituudi juhataja.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.