Skip to main content

Laste kaitsmine algab enne sündi!

Elukultuuri Instituudi konverents
Lastekaitsepäeval, 1 juunil 2023, Õpetajate majas

Eesti Vabariigi põhiseadus sätestab §16: „Igaühel on õigus elule. Seda õigust kaitseb seadus. Meelevaldselt ei tohi kelleltki elu võtta.“ Ometi võetakse meie riigis meelevaldselt elu enam kui kolmelt tuhandelt sündimata lapselt aastas ja seda Eesti Vabariigi rahalisel toel.

Lisaks väga tõsisele moraalsele ja sotsiaalsele probleemile, mida sündimata laste massiline hävitamine endast kujutab, puudutab see üha valusamalt ka küsimust meie kiiresti kahaneva väikerahva püsimajäämisest: alates 1956. aastast, kui abort Eesti territooriumil seadustati, on siin elu kaotanud enam kui 1,5 miljonit last enne oma sündi.

Lastekaitsepäeval toimuval konverentsil tõstame küsimuse sellest, mida saame täna nii riigi kui ka üksikisiku tasandil sündimata laste kaitseks ning nende perede toetamiseks reaalselt teha. Arvestades abordiprobleemi tõsidust ning mastaapi käsitleme seda ajaloolisest, filosoofilisest, kultuurilisest, sotsiaalsest ja seadusandlikkust aspektist. Konverentsil leiab aset ka paneeldiskussioon, mille käigus keskendume praktilistele ettepanekutele, kuidas elukultuuri Eesti ühiskonnas ehitada. Lisaks tutvustab Elukultuuri Instituut ka oma uusi projekte.

Konverents algab kell 15.00 ning lõpeb kell 19.00. Peagi on siin kättesaadav konverentsi täpne programm.

Marss inimelu kaitseks

11. juunil 2023, algusega kell 15.00 Vabaduse väljakul

Lisaks avaliku diskussiooni käivitamisele konverentside, publikatsioonide ning digitaalsete materjalide abil, on äärmiselt oluline panna elupooldav sõnum kõlama ka avalikus ruumis – meie kodu- ja linnatänavail. Selleks korraldab SAPTK Elukultuuri Instituut marsi inimelu kaitseks, et üheskoos väljendada tõde: inimelu algab eostumise hetkel ning igal lapsel on õigus elule.

Koguneme kell 14.30 Vabaduse väljakul. Marss algab kell 15.00 ning suundub läbi Harju tänava, Raekoja platsi ning Nunne tänava Tornide väljakule, kus on sõnavõtud ning muusikalised etteasted.

Loodame marsil näha palju hea tahtega inimesi koos oma perede ja sõpradega, et üheskoos tunnustada meie seast kõige pisemate õigust elule!

Peagi on siin kättesaadav ka marsi täpne ajakava.

Kohtumiseni!

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.