8. nädal
Beebi on nüüdseks umbes pöidla suurune. Kõik organid on olemas. Maks toodab vereliblesid, neerud töötavad ning süda lööb korrapäraselt. Kaheksanda nädala lõpp tähistab embrüonaalse perioodi lõppu. Selle aja jooksul on inimese embrüo kasvanud ühest ainsast rakust ühe miljardi rakuni, mis moodustavad üle 4000 erineva anatoomilise struktuuri. Embrüonaalse perioodi lõpuks on beebil olemas rohkem kui 90% täiskasvanul toimivatest struktuuridest. Luustik, käed, jalad, selgroog muutuvad tugevamaks.
Kaheksandal nädalal on aju juba väga keerukas ja moodustab peaaegu poole kogu embrüo kehamassist. Kasvamine jätkub pöörase kiirusega. Embrüo muutub sel perioodil ka kehaliselt aktiivsemaks. Pea pööramist, kaela sirutamist ning kontakti käe ja näo vahel esineb sagedamini. Embrüo reageerib puudutusele silmade kissitamise, lõualuude liigutamise, haaramisliigutuse ja varvaste sirutamisega.
Nüüdseks sarnanevad luud, liigesed, lihased, närvid ja jäsemete veresooned igati täiskasvanu omadega. Kaheksandaks nädalaks muutub marrasknahk mitmekihiliseks membraaniks, kaotades sellega suure osa oma läbipaistvusest. Kulmud hakkavad kasvama.
8 nädalat viljastumisest: